Hakkımızda

Biz Kimiz ?

Tecrübesi ve sektöründe verdiği güven duygusu ile kısa sürede ürün yelpazesini genişleterek bugünkü kurumsal kimliğine ulaşmıştır.
Ticaret alanındaki prensipleriyle müşteri nezdinde güven kapısı haline gelen firmamız, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda inşaat malzemeleri satışı, uygulama ekipleri(tadilat ve tamirat)çözüm ortaklarımız ,elektrik taahhüt faaliyetlerimiz ve mobilya sektöründe yaptığı beğenilen çalışmalarıyla proje bazlı ve bireysel olarak müşterilerine yaptığı işlerde her zaman profesyonelliği ve sürekli gelişimi hedefleyen, müşterilerine en iyi hizmeti ve ülkemize katma değer verebilmek adına 2014 yılında itibaren kendi bünyesinde müşterilerinin hizmetine sunmaktayız.
Yaşam kalitesi ve konforu ön plana çıkaracak; aynı zamanda kusursuz anlar için fırsat oluşturacak çözümler sunuyor ve de daha iyi sonuçlar elde edebilmek adına araştırmalarımızı sürdürüyoruz.

Uzman ve güvenilir kadromuz, sizlere en iyi hizmeti vermek adına işimizde estetik ve kusursuzluğu temel ilke edinmiştir. Ortaklarımızın projeleri ile bu ilkenin bir sonucu olarak kaliteli ürün ve işçiliğimizi gününde teslimatını gerçekleştirmekteyiz. Çalışma disiplini ve sistemli çalışma prensibinin işimizin en önemli dinamiklerinden olduğuna olan inancımız; konuttan fabrikalara, ofislerden mağazalara, otellerden kafelere restoranlara tüm yaşam alanlarında bütünlüğe sıkı sıkıya bağlı olmamız, hayallerinizi gerçeğe dönüştürme aşamasında en büyük destekçimiz olmuştur ve olacaktır.

Hayal edilebilen her şeyin ilk olarak bir beyaz kağıt üzerinde can bulduğunu biliriz, bu sebeple konsept tasarımını ilham alıp, doğru dizayn edilmiş görsel algı yönetimini uygularız. İletişimin; hayallere, estetiğe, tasarıma ve konfora çıkan en etkileyici yol olduğuna inanıyoruz. Tüm süreçlerde müşteriyle fikir paylaşımının maksimum memnuniyet için gerekli olduğunu biliriz. Amacımız; işlevsel, estetik ve rahat mekânları yaşanılabilir hale getirmektir.


Ezengin Yapı Kurucusu

 • 1981 –  Yılında ZONGULDAK/ KDZ. Ereğli Ormanlı beldesinden doğdum.
 • 1994 –  Yılından itibaren Aile şirketimizde ticarete başlayarak,
 • 2001 – Yılının 8 ayına kadar şirketimizde özveri, gayret, azim ,mücadele ve sabır ile tüm basamakları tek tek yaşayarak, büyüdüm ve sorumluluklarımı yerine getirdim;
 • Tüm Genel mağazalardan sorumlu olarak (Market mağazaları ,İnşaat yapı market ve tüm kaba inşaat malzemeleri, Halk pazarı şubeleri(milyoncu) ,Gübre bayiliği(İGSAŞ-GÜBRETAŞ-TOROS) Kömür bayiliği, Fındık Tüccarlığı(Kabuklu ve iç fındık),54 köye servis hizmeti yapan servis araçlarımız, Ekmek fırını ,Düğün salonumuzun
  organizasyonları)görevlerinde yer aldım.
 • 2003 – Yılının 4 ayından itibaren şirketimizin(Sofuoğlu market mağazaları inşaat ltd. şti.) yönetim kurulu üyesi ile birlikte Genel müdür yardımcılığı atanarak, tüm iş kollarımızın denetleme ve iş büyütme stratejilerinde görevimi 6 yıl boyunca sürdürmüş bulunmakta idim
 • 2009-2011 –  Yıllarında Dünya genelinden yaşanan Mortgoge krizi ile maalesef şirketimizde küçültme stratejileri karar alarak ve de 2011 yılında itibaren aile şirketimizden ayrılma kararı alarak görevimi sonlandırdım.
 • 2011-2013 –  Yılları arasında Zonguldak Devrek ilçesinde 7 şubeli market zincirlerinin finans sorumlusu ,Genel müdürlük yaparak devam ettim.
 • 2014 –  Yılında Daha büyük Ticaret ler yapmayı hedefleyerek İstanbul’a gelmeyi karar verdim. Ticarete başlamadan önce ilk olarak planım İstanbul’u tanımak çevreyi öğrenmek düşüncesi ile, Fixkim yapı kimyasallarında, finans yardımcılığı, muhasebe
  yardımcılığı ve satış yönetmeni, satış pazarlama direktörü görevlerinde bulundum.
 • 2014-2015 –  Yılları arasında ek olarak Organik gübre fabrikası ile ortaklığım oldu kısa
  bir zaman sonra ayrıldım
 • 2016 –  Yılından itibaren Myfix kimyasallarından tekrar satış pazarlama direktörü ve bölgesel firma istatislik yöneticiliği,Anadolu-Avrupa yakası-Kocaeli bölgelerinde görev yaparak firmamızı her yıl büyüme rakamları ve ekiplerimiz ile güzel işlere ve cirolara imzalar attık.
 • 2019 –  Yılı 4.ayından itibaren satış koordinatör görevine atanarak ve
  bünyemize(Myfix) KOÇTAŞ yapı market zincirlerini katarak, tüm Marmara bölge mağazalarının (14 mağaza)genel satış yöneticiliği görevi yaptım.2020 yılının 8.ayında itibaren Myfix yapı kimyasalları ltd şti den ayrılarak;
 • 2020 –  8.ayından itibaren Turkqua epoksi ve yapı kimyasalları yalıtım ltd şti. ne genel müdürlük yaptım.
 • Ek olarak Gıda Firmamızda işleri devam eden ortaklığım (Fındık-Tatlı-Meyve alım-satım)ile İstanbul Anadolu yakasında kurumsal şirketler ile işleyişimiz devam etmektedir.
 • 2021 – Yılında itibaren -Ezengin şirketler grubunu kurarak ve tekrar ticari faaliyetlerimize başlama adına kazanma ve kazandırma şuuru ile Mehmet zengin bey ile ortaklık yapmaya karar verdim. İnşaat yapı malzemeleri (al-sat,)ilerleyen yıllarda (yap-sat)ve de en önemlisi ülkemize katma değer sağlama adına tüm faaliyetlerimizin imalatını ithalatını ve ihracatını planlayarak, düşünerek gelecek nesillerimize meyve veren bir ağaç kökü olmayı hedeflemiş bulunmaktayım.
 • Ve son olarak buradan hayatın bana öğrettiği zorlukları yenmede sıkıntılarımı aşmada, başarılarıma imzalar atmada ilk olarak kıymetli Aileme, Eşime, Çocuklarıma teşekkür eder, her konuda maddi ve manevi desteğini esirgemeyen yanımda duran yol arkadaşlarım ortaklarım sn. Mehmet Zengin bey’e ve sn. Ahmet Üstün bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Misyonumuz

Güvenli, yüksek kaliteli ve uygun maliyetli inşaat malzemeleri satmak ve aynı zamanda  müşterilerimiz ile birlikte anlaştığımız iş programına uymak; tüm bunları gerçekleştirirken, EZENGİN Çalışanlarının kariyer gelişimine yardımcı olmak.

Vizyonumuz

Dünya genelinde hizmet veren inşaat firmaları arasında en iyi ve yenilikçi firmalardan biri olmak ve güven sağlamak.